Agenda trainingsweekenden
Programma Dag 1:
10:00 -17:00 uur
Museum van de Geest | Haarlem
Kennismaking met elkaar en met het Museum van de Geest.
Theorie en beoefening van kunst, mindfulness, welzijn, mentale gezondheid en inclusie.
Programma dag 2:
10:00 -17:00 uur
Museum van de Geest | Haarlem
Hoe mindfulness based inquiry aansluit bij musea die dialoog en interactie vooropstellen en bijdraagt aan de-stigmatisering, mentale gezondheid bespreekbaar maken en een open geest. Hoe deze manier van kunst kijken bijdraagt aan mentale gezondheid, en om open van geest te zijn en blijven naar jezelf, en ‘de ander’?
Programma dag 3:
10:00 -17:00 uur
Van Gogh Museum
Een dag bij het kunstmuseum Van Gogh Museum met een aanvullende kunstinhoudelijke bijdrage van Ann Blokland, senior conservator van het van Gogh Museum. Het verkennen van een kunstwerk en cultureel object met behulp van mindfulness.
Programma dag 4:
10:00 -17:00 uur
Museum van de Geest | Haarlem
Hoe we verschillende mindfulness based programma’s aan kunnen laten sluiten op kunstwerken, museum, galleries en kunstcollecties. Voorbereiden proeftraining.
Proeftraining geven:
Datum nader te bepalen in 2024.
Verdiepingsdagen:
Datum nader te bepalen in 2024.
Wil je het zelf al ervaren en (verder) kennis maken met Mindfulness in het Museum? Meld je aan voor A Mindful break – mindfulness sessie bij tentoonstelling ‘Epos van de Geest’