De tentoonstelling ‘De bruid van Leopold’ vertelt het verhaal van de mantelzorger. Duizenden mensen in Nederland hebben een familielid of dierbare die last heeft van psychische problemen. Deze ‘naasten’ moeten veel van zichzelf opzij zetten. In de tentoonstelling ‘De Bruid van Leopold’ staan ZIJ centraal.
De bezoeker komt in aanraking met het leven van Mieke Hazelzet. Zij was naast echtgenote, moeder van vijf kinderen en kunstenaar, een dame met een manisch depressieve stoornis. Een kleurrijke, dominante persoonlijkheid die ervan overtuigd was dat zij behoorde tot Koninklijke kringen, ze gedroeg zich als een ‘royal lady’. Zij is echter niet de hoofdpersoon in deze tentoonstelling. Dat is haar zoon Huub. Zijn verhaal staat symbool voor duizenden andere naasten die opgroeien met een familielid of dierbare met psychische problemen. Hoe is het om in de schaduw van een ziekte te leven? De tentoonstellingszaal hangt vol met kleurrijke schilderijen – bloemen, zelfportretten en poppen – gemaakt door Mieke Hazelzet. De inrichting van de tentoonstelling is geïnspireerd op haar huis dat ze had volgestouwd met spullen; haar kinderen en kleinkinderen waren er jarenlang niet welkom.
Op de tentoonstelling is er ook een plek waar bezoekers hun eigen verhaal kwijt kunnen. Deze tentoonstelling is financieel mogelijk gemaakt door het Fonds Psychische Gezondheid in Amersfoort.