Tekenaar aan het woord
Toen mij gevraagd werd een strip te maken over obsessive compulsive disorder (OCD) kwam ik voor het eerst in aanraking met deze interessante stoornis. Om inzicht te krijgen in OCD hebben wij hulp gehad van psychiater Menno Oosterhoff, die ons het manuscript van zijn boek over OCD liet lezen. Door mij te verdiepen in deze stoornis kwam ik erachter dat het mechanisme erachter helemaal niet zo vreemd overkwam.
Hoewel OCD in vele vormen voorkomt, heb ik voor deze strip een hoofdpersoon met smetvrees genomen. Wellicht de meest bekende vorm van OCD. Ik heb geprobeerd een verhaal te maken waarin de hoofdpersoon de lezer meeneemt in zijn belevingswereld en zo een beeld te schetsen van wat OCD voor iemand betekent en wat iemand met OCD beweegt.
De plaatjes waarbij je door de ogen van de hoofdpersoon kijkt heb ik wat ingetogener gekleurd dan de andere plaatjes. Hiermee geef ik de tegenstelling aan tussen de wereld zoals iemand met OCD die ervaart en de wereld zoals die door de meeste mensen wordt ervaren.
Over Elmer de Gruijl
Elmer de Gruyl is kunstenaar en striptekenaar. In zijn tekeningen en schilderijen snijdt hij dwars door de culturele humuslaag van Nederland. Hij tekent de mens zoals hij die ziet: hunkerend in haar hulpeloosheid, verlaten in de massa, eindeloos voorspelbaar en tegelijk opmerkelijk uniek. Zijn werken bevinden zich in collecties in binnen- en buitenland, waaronder de ING Collectie.