Op 8 juli vindt in de Melkweg in Amsterdam de opening van het Outsiderwear Festival plaats. Outsiderwear Festival is een project van kunstenaar Jan Hoek waarbij talentvolle outsiderkunstenaars worden gekoppeld aan opkomende en succesvolle ontwerpers. Outsiderwear Festival wil met meerdere activiteiten de wereld van insider makers en outsider kunstenaars verbinden. De opening is te volgen via een gratis livestream. Daarna is twee weken lang op verschillende plaatsen in de stad Outsiderwear te zien.
Oprichter Jan Hoek werkt voor dit festival weer samen met modeontwerper Duran Lantink. De spraakmakende modeontwerper opereert op het snijvlak van kunst en mode en staat bekend om zijn eigenzinnige visie op duurzaamheid. Tevens zet hij maatschappelijke thema’s centraal, zoals emancipatie, gelijkheid en duurzaamheid. Hij richt zich op een toekomst waarin we op inclusieve wijze mode produceren, zonder de aarde te vervuilen. Kenmerkend voor zijn werk is het gebruik van eclectische collagetechnieken, tegenstellingen en ook zijn gevoel voor urgente maatschappelijke thema’s. Vanaf 17 september 2021 is bij Museum van de Geest | Outsider Art Duran’s Factory: Outsiderwear the Exhibition te zien.
Het festival vindt plaats van 10 juli t/m 24 juli op verschillende locaties in Amsterdam. Haal een plattegrond op bij de hoofdlocatie Outsiderland in Sexyland World en loop naar binnen bij Droog Amsterdam, de Patta Store op de Zeedijk, Museum van de Geest I Outsider Art en andere verrassende plekken.
Duran’s Factory: Outsiderwear the Exhibition is te zien vanaf 17 september 2021 t/m 6 juni 2022 in Museum van de Geest | Outsider Art, gevestigd in Hermitage Amsterdam. Tickets zijn verkrijgbaar in de webshop van de Hermitage vanaf 6 september 2021.
Let op: de livestream heeft een beperkte capaciteit, bestel daarom op tijd je gratis tickets zodat je online de opening kunt bijwonen.
Credits/fotograaf: Bruin Parry