Museumcafé Thuys, het café van Museum van de Geest | Dolhuys, vormt het decor van seizoen twee van het televisieprogramma Restaurant Misverstand.
In het programma van SBS6 wordt een groep mensen met dementie gevolgd. Samen met chef-kok Ron Blaauw gaan zij als restaurantmedewerker aan de slag in het voor de gelegenheid in het leven geroepen ‘Restaurant Misverstand’. De deelnemers hebben verschillende werkachtergronden, maar geen van hen heeft ervaring in de horeca.
Het tijdelijke establishment werd maandag 31 mei bezocht door burgemeester Jos Wienen. Hij kreeg een rondleiding van de chef en van presentator Johnny de Mol. Daarnaast vroeg hij de deelnemers naar hun ervaringen. SBS6 maakt het programma samen met Alzheimer Nederland en hoopt met het programma het begrip voor en de kennis over dementie te vergroten. Museum van de Geest steunt deze ambitie.
Restaurant Misverstand is in het najaar wekelijks te zien bij SBS6. De vorige serie kun je hier terug kijken.
